SATIŞ HEDEFLERİNİZE DAHA HIZLI ULAŞABİLİRSİNİZ?

27.01.2019 SATIŞ HEDEFLERİNİZE DAHA HIZLI ULAŞABİLİRSİNİZ? Satış hedeflerinize doğru koşarken tökezlediğinizde yolun kenarına oturup beklemeyi mi tercih ediyorsunuz? Böyle durumlarda eğer mücadele heyecanınızı kaybederseniz, zaman ve enerjinizi de kaybederek durağanlığa geçmiş olacaksınız. Tekrar ayağa kalkarak tekrar koşunuza devam etmeniz zorlaşacaktır. Her gün hedefiniz doğru bir önceki günden daha ileriye gidebilmektir. Bunu yapmadığınız takdirde işiniz sadece gelişmelere tepki vermek olacaktır. Ancak eğer günü başladığınız noktadan daha ileride bitirmek istiyorsanız kontrolü elinizde tutmanız gerekir.İşte, bunu sağlayabilmek için hemen uygulaya geçirmeniz gerekenler

  • Yeni müşteri adayları bulma çalışmanızı telefonda ya da yüz yüze yapacağınız ziyaretlerle ‘AKSATMADAN SÜRDÜRÜN’. “Yeni müşteri adayları aramalı mıyım?” sorusunu sorarak zaman kaybetmeyin.

  • Bunu başarıp başaramayacağınız ya da adayların size olumsuz yaklaşabileceği düşünceleri zihninizden çıkartın. Özgüvenle ‘HAREKETE GEÇİN.

  • Ön görüşmeleri yaptığınız müşteri adaylarını ‘TAKİP EDİN’. Genelde ihmale uğrayan bu takip size gerçekleşecek satışları kaybettirir. Birçok satış böyle kaybedilmiştir.

  • ‘ZAMAN’ en önemli kaynağınız. Zamanı kullanma konusunda dikkatli ve planlı olun.

  • Herhangi bir şey yaparken bunun size ‘GELİR’ getirip getirmeyeceğini sorgulayın. Eğer üretken olmak istiyorsanız bunu yapmanız gerekir. Bir işi (görüşmeyi, e-yazışmayı, telefon görüşmesini vb.) yaptıktan sonra zihninizde hedefinize doğru bir üretim yapıp yapmadığınızı düşünün. Bu alışkanlığı kazanmak, size doğru işleri öncelikle yapmanızı sağlayarak hedefinize doğru yol almanızı sağlayacaktır.

  • Müşterilerinize ‘DEĞER’ yaratırken yeni yollar geliştirin. Onlara sorduğunuz sorular, paylaştığınız deneyimleriniz, sorularına verdiğiniz yanıtlarla ve önerilerinizle hedeflerine ulaşmalarında daha ‘YARDIMCI’ olun.

  • ‘İDEAL MÜŞTERİ’ profilinizi oluşturun ve güncelleyin. Diğer müşterileriniz bu düzeye çekmeye çalışın.

  • Güne başkalarına ‘YARDIM ETME’ kararlılığıyla başlayın. Karşılaştığınız olumsuz durumlarla ilgili olarak her müşteri ya da müşteri adayınızın sunduğunuz değeri algılamasını beklemeyin ve etkisinde kalmayın.
YORUMLAR
İlk yorumu sen yap !