Ali Kirman

ALİ KİRMAN

1955 YILINDA Ankara'da doğdum. Bankacı bir anne ve Cumhuriyet Bursu ile Amerika Birleşik Devletleri  M.I.T 'den BSc, MSc, ve Phd dereceleriyle mezun olan babanın çocuğuyum. 1987 doğumlu bir çocuk ve iki torun babasıyım.

Orta öğrenimimi TED Ankara Koleji ve İngiliz Erkek Lisesi (EHSB)'de, yüksek öğrenimimi İngiltere'de, University of The West of England (UWE)'de ekonomi dalında B.A Economics derecesi alarak tamamladım. İş yaşamıma Koç Şirketler Grubunda başladım. Çokuluslu şirketlerde önce orta ve sonra üst düzey yönetici kademelerine çalışarak kariyerime devam ettim. Bu süre zarfında yurt içinde ve dışında birçok seminer ve kursa katıldım.

Birçok şirketten CEO'luk teklifleri almama rağmen babamın tavsiyesi ve ricasıyla eğitim sektörüne geçiş yaptım. Bir dönem sonra eğitim sektöründe mutlu ve verimli olduğumu görünce tamamen çalışmalarımı bu yönde geliştirdim. Yurt içinde ve dışında edindiğim tecrübeler ışığında ülkemizin sosyokültürel yapısını da göz önüne alarak hazırladığım yeni eğitim programlarımı tanıtmaya başladım.

Kısa süre içerisinde dünyanın sayılı şirketleri eğitim programlarıma ve konferanslarıma katılmaya başladılar ve halen katılmayı sürdürmektedirler. Bunlar içinde Coca Cola, Mc. Donalds,  Festo, 3M, HP, Türk Telekom, Cisco, Daikin, BP vb. gibi daha birçoklarını sayabiliriz. Web sitemin referanslarım bölümünde 300'den fazla şirketin yer aldığı listeyi inceleyebilirsiniz.

Bugüne kadar yaptığım birçok seminerime katılanların sayısı 40.000 kişiye ulaşmıştır. Seminerlerim sonucu katılanların birçoğu iş yaşamında daha verimli olmak suretiyle kariyerlerini geliştirmişlerdir. Bunun yanında çalıştıkları şirketler ciro ve kârlılıklarını artırmışlardır. Bu eski katılımcılar aradan yıllar geçmesine rağmen kendilerinde oluşan gelişmelerle yeni katılımcılara referans olmuşlardır. Arzu eden kişiler bu seminerlerin kalite ve etkisi konusunda bu referanslara başvurup bilgi alabilirler.

Türkiye'nin sosyokültürel yapısını dikkate alarak yazdığım SATIŞTA PROFESYONELLİK kitabımı SATIŞI CEPHEDEN YÖNETMEK ve TOPLUKLARI İKNA SANATI kitapları izlemiştir. Bu kitaplar sadece satış profesyonellerine ve yöneticilere değil satış ve yöneticilik konularında eğitim verenlere kılavuz olmuştur.  En etkin ve başarı getiren satış yöntemlerini içeren yeni satış kitabımın yazılma süreci devam etmektedir.

Spor ve gitar her zaman yaşamımın bir parçası olmuştur. Kendimi geliştirmeye çalışırken ruhumu görsel ve yazılı sanat yoluyla beslemeye özen göstermekteyim.

HAKKINDA DİYORLAR Kİ
Tümünü Oku
SON BLOG YAZISI
İNSAN VE ASTROLOJİ
İNSAN VE ASTROLOJİ Astrolojinin, günümüzden çok uzun zaman önce, insanların geceleyin gökyüzündeki yıldızlara bakarak bu yıldızların ne olduğunu, yaşamları üstünde ne etkiler yaptığını merak etmelerinden doğduğu söylenir. MÖ 2500 yılında... Devamını Oku