Toplantılar - Konferanslar - Lansmanlar

Dönemsel toplantılar, ürün lansman toplatıları, distribütör-bayi-yetkili satıcı-yetkili satış noktaları-iş ortakları-çözüm ortakları toplantıları şirketler için büyük önem taşır.

Ali KİRMAN bu tür toplantılarda yaratığı sıcak ve dinamik ortamda dinleyicileri bilgilendirmekte, şevklendirmekte ve başarıya yönlendirmektedir.
Konferans Konuları
YENİ YÜZYILDA MÜŞTERİ HİZMET VE SATIŞ
Müşteri devrinde yaşıyoruz. Pazarı müşteriler yönlendiriyor. Çünkü pazarda alıcılardan çok satıcılar var. Müşteriler paralarını harcarken çok temkinli. Az harcıyor, eskisinden çok biriktiriyorlar. İstedikleri bilgilere kolayca ulaşabiliyorlar. Önlerine sunulan zengin seçenekleri çok dikkatli değerlendiriyorlar. Daha temkinli davranıyor ve satın alma kararlarını daha zor veriyorlar.Fiyatınızı, kar marjlarınızı ve pazar payınızı rakiplerinizin belirliyor. Diğer yandan ürünlerin teknik özellikleri birbirine çok yaklaştı.Ürün farklılığı ile öne çıkmak eskisinden çok daha zor.Peki, çıkış yolu nedir?
MÜZAKEREYE HAZIR MISINIZ?
Globalekonomik krizin ardından tatlı kazançlar artık mazide kaldı. Kar marjları iyice daraldı. Şirketler, bu koşullarda hayatta kalabilmek için maliyetlerini sürekli kısıtlarken asıl büyük maliyetin müşterilerine verdikleri tavizler olduğunu fark ettiler. Bunu eskiden olduğu gibi fiyat politikalarıyla engellemeleri artık mümkün değil. Hareket alanı çok kısıtlı ve rekabet çok güçlü.
Diğer yandan satış temsilcileri, üzerlerindeki "Hedeflerimi yakalamalıyım" baskısıyla müşterilerinin isteklerine daha hassas duruma geldi. Müşterilerin acımasız baskısı altında eziliyorlar. Hatta onların safına geçmek zorunda kalıyorlar. Sonuç olarak, satışlarını sonuçlandırabilmek için erken ve çok taviz verme yolunu seçiyorlar. 
Bir müzakere ortamında taviz vermek zorunlu mudur? Eğer verilmesi gereken tavizler varsa bunlar ne kadar ve nasıl verilmelidir?
PAZARLIK ORTAMINDA TAKTİKLER
Bir pazarlık ortamında taraflar birbirlerine taktiksel davranışlarda bulunabilirler. Burada önemli olan taktiğin hangi amaçla kullanıldığıdır. Karşı taraf iyi niyetli olmayabilir ve hedefine ulaşmak için bir taktik ve yöntem kullanmaya yeltenebilir. 
Kötü niyetli taktiklerin amacı, üzerinizde psikolojik baskı oluşturarak güç dengenizi kaybetmenizi ve müzakere planınızdan sapmanızı sağlamak, sizi şarampole yuvarlamak, böylece endişeye kapılarak karşı tarafın istediği planınızda olmayan ödünleri vermeye zorlamaktır.
Bu kötü niyetli taktikler nelerdir? Bunlara karşı hangi taktikler uygulanmalıdır?
BİR KONUŞMA YAPAR MISINIZ?
Milyonlarca kişi bir grup insan önüne çıkıp konuşmaktan çekinirken dünyanın en başarılı konuşmacıları oldular. Siz de onlardan birisi olabilirsiniz yeter ki bunu isteyin ve arzu edin.

Bir grup önünde konuşma yapmak bir otomobil, motosiklet, yelken, ya da uçak kullanmaktan farklı değil. Önce teknik bilgilere gereksinimiz var. Bu bilgiler size, başarılı olabilmeniz için neleri niçin yapmanız gerektiğini, neleri yaparsanız ne gibi sorunlarla karşılaşacağınızı ve başınıza neler gelebileceğini öğretir. Bunları belleğinize kaydettikten sonra aracın başına geçip pratik yaparak uzmanlaşabilirsiniz.

İyi bir konuşmacı olmak gerekli olan en önemli teknik bilgiler nelerdir?
MOTİVASYONUN GÜCÜ
Motivasyon bir insana yapacağına inanmadığı her şeyi yaptırabilecek büyük bir güç. Birçok başarıda motivasyonun büyük rol oynadığını görüyoruz. Diğer yandan motivasyonu düşük kişilerin yaşamlarında yapmak istediklerini hep yapamamaktan şikâyetçi olduklarını gözlemliyoruz.

Hepimizin yaşama sıkı tutunmaya ihtiyacı var. Bunun için içimizde yaşam motivasyonumuzun sürekli olarak var olması gerekiyor. Bu oldukça yapmak istediklerimizi gerçekleştirebilecek ve hedeflerimize ulaşabilecek enerjiyi bulabileceğiz.

Motivasyonun kaynağı nedir? Motivasyonumuzu nasıl güçlendirebilir ve güçlü tutabiliriz?
TAKIMINIZI BAŞARIYA KOŞTURUN
Bir lider olarak başarınız takım bireylerinizin başarılarınakilitlenmiş durumda. Onlarıbelirlenen hedeflere yönlendirebilmenizgerekiyor. Bunu yaparken yeni yüzyılın artan ve zorlaşan rekabet koşullarında takım bireylerinizden mümkün olabilecek en yüksek performansı almak zorundasınız. İşte bütün bunları gerçekleştirebilmeniz için uymanız gereken ilkeler ve uygulamanız gereken yöntemler var.

Bu yöntem ve ilkeler nelerdir?
YORUMLAR
İlk yorumu sen yap !