SATIŞ PERFORMANISINIZI KISKANANLARA KARŞI NASIL BİR YAKLAŞIM GEREKİR?

05.08.2017 SATIŞ PERFORMANISINIZI KISKANANLARA KARŞI NASIL BİR YAKLAŞIM GEREKİR? Bundan bin yıl önce kıskançlık ve çekememezlik ölümle cezalandırılan dördüncü günah olarak değerlendiriliyordu. Bu dünyanın her yerinde olan ve insanoğlunun kontrolde çok zorlandığı duyguyu iş arkadaşlarınız bugün size karşı duyabilirler.

Çalışkanlığınızı düzenli çalışmanız ve aldığınız başarılı eğitimlerle birleştirerek satış performansınızı yükseklere taşıdınız. Bu durumunuzla takım arkadaşlarınızın dikkatini çekmektesiniz. Eğer onlar sizinle kendilerini bir yarış pozisyonunda hissediyorlarsa bunu gizleyecek ve kendilerinden daha başarılı olduğunuzu kabul etmekte zorlanacaklardır.  Sonuçta sizden hoşlanmadıklarını size karşı soğuk davranışlarıyla belirtecekleridir

Diğer yandan takımınızdaki olgun ve yetkin arkadaşlarınızın sayısı ne kadar fazla olursa sizi samimiyetle kutlayanların sayısı da o kadar yüksek olacaktır. Ancak iş dünyasının bu kişiliklerle dolu olmadığı bir gerçek.

Kendi başarılarınızı ele alış şekliniz başkalarının başarılarını nasıl değerlendirdiğinize bağlı. Şöyle bir düşünün… Bu belki size bir altın kural gibi de gelebilir: "Başkalarının başarısını takdir ve saygıyla karşılıyorsan onlarda büyük olasılıkla seninkileri böyle karşılayacaklardır". 

Sizin başarılarınızı ve kazandığınız takdiri çekemeyenlere karşı ne yapabilirsiniz? Önce zihninizden onların onayını alma düşüncesini çıkartın. Zira çevrenizdeki bu kişilerin sizi onaylaması için bir çaba içine girerseniz onların düzeylerine inmeye başlarsınız. Farkında olmadan satış çabalarınız azalır. Bu da kariyerinizi onlar gibi aynı yöne çevirmeniz demektir. Dünyadaki tüm satış profesyoneller için bu başarıya giden bir yol olmamıştır.

Takımınızdaki bu kişilere karşı davranışınız her zaman olduğu gibi olumlu ve arkadaşça kalmalı. Onların görüşlerine, değerlendirmelerine ve kullandığı sözcüklere takılmayın ve tepki vermeyin. Hepsini bir gülümsemeyle karşılayın. Bu onlara fazlasıyla yetecektir. Böylece en başarılıya olan ilgileri kaybolacak ve sizinle uğraşmayı bırakacaklardır.  

Eğer siz en başarılı olan değilseniz bu kişi ya da kişileri eleştirenlerle bir olup söylenmek ve eleştirmek yerine onlarla yakınlaşarak bu başarılarına nasıl ulaştıklarını öğrenmeye çalışın.

YORUMLAR
İlk yorumu sen yap !