BEN MÜŞTERİNİZİM. BENİ BİRAZ ANLAMAYA ÇALIŞIN

25.05.2017 BEN MÜŞTERİNİZİM. BENİ BİRAZ ANLAMAYA ÇALIŞIN Merhaba…

Hergün yapmam gereken birçok işim var ve bu yıl başında takım arkadaşlarımla birlikte belirlediğimiz hedeflerimize ulaşabilmek için tam bir uyum içinde çalışmamız gerekiyor. İşte yapmam gerekenler:

  • Şirket içinde takım arkadaşlarımla, dışında ise müşteri ve müşteri adaylarıyla toplantılara katılmam gerekiyor. Bazen son anda hazırlanıp katılmam gereken toplantılar da olabiliyor.
  • İş planımı aksatmamak için zamanında tamamlamam ya da delege etmem gereken işlerim var.
  • Gelen çağrılara dönüş yapmam gerekiyor.
  • Ekibimle birlikte doğru yolda olduğumuzdan emin olmak için işin finanasal kısmını da takip etmem gerekiyor.
  • Hedeflerimize ulaşabilmek için ekip bireylerime koçluk yapıyorum. Önlerine çıkan engelleri değerlendirip yeni aksiyon planları yapmalarını sağlıyorum.
Ben Kimim?

Ben müşterinizim. Müşteri adayınızım. Çok yoğunum ve sizinle, bana ve ekibime öncelikli işlerimizi tamamlamamıza yardım edecekseniz görüşebilirim.

Ne İstiyorum?

Ev ödevini, ön araştırmasını yapmış olup bunu benimle ve şirket içindeki diğer karar vericilerle değerlendiren kişilerle görüşmek istiyorum. Sizden karşıma hazırlanıp gelmenizi bekliyorum. Bana gerekli olan bilgileri size aktaracağım doğru soruları yöneltin Yanıtlarıma göre bana, daha önce çalıştığınız benim gibi şirketlerde uyguladığınız asgari riskli çözümler sunun.

Ne İstemiyorum?

Beni ziyaret ettiğinde eğer benim, ekibimin ve şirketimin hedeflerine ulaşmasına bir katkısı olmayacaksa, şirketinin sektörde ne kadar eski olduğunu, çalıştığın müşterileri, ürün ve hizmetlerini anlatmanı istemiyorum. Ürün ve hizmetlerini tanıtan satış konuşmanı da duymak istemiyorum zira ürünlerinin özellikleri ve işlevleri beni hiç ilgilendirmiyor.

Benim İçin Önemli olan

Şunu bil ki ben bir insanım ve bir profesyonelim ve senin olduğun gibi ben de zamanımı randımanlı kullanmak arzusundayım. Ve sonuç olarak bir birey ve profesyonel olarak olabileceğin en iyisini yapmak isterim. Senden istediğim zamanıma değer vermen ve kendine daha az bana ise daha çok odaklanman.

En iyi dileklerimle

Müşteriniz

Sonuç olarak…

Müşterilerinizi anlamak için sürekli bir gayret içinde olun. Kendinizi onların pozisyonuna koyun. Onlar gibi düşünmeye ve hissetmeye çalışın. Bu çabanızın sonucu fazlasıyla alacaksınız.

YORUMLAR
İlk yorumu sen yap !