BANKA HESAP BAKİYENİZİ BİLİYOR MUSUNUZ?

10.2.2017 BANKA HESAP BAKİYENİZİ BİLİYOR MUSUNUZ? Eğer bilmiyorsanız bunu doğrudan internet yoluyla ya da bir para makinasından ya da telefon yoluyla kısa zamanda öğrenebilirsiniz. Ancak eğer bu hesabın adı 'Yaşam Banka Hesabı' ise bakiyenizi hiçbir şekilde öğrenmeniz mümkün olamaz. Aynı zamanda bu bireysel yaşam hesabınıza hiçbir ekleme de yapamazsınız.

Yaşam banka hesabınıza bakış açınız yaşınızla orantılı olabilir. Geç yaşlarda, orta ve ileri yaşlara oranla hesap bakiyenizi düşünmek pek aklınıza gelmez zira onu aynı yeni doldurulmuş bir ulaşım kartı gibi sanar ve bakiyenizin çok olduğunu düşünürsünüz. Ancak bu bakiye yaşa bakmaksızın her an bitebilir.

Bu gerçekten yola çıkarsak en akılcı yol, bakiyesi meçhul yaşam hesabını en iyi şekilde kullanmak değil mi? Peki ama nasıl?

Yaşam boyunca istemeyi, arzulamayı ve hayal etmeyi, sonra bunların gerçekleşmesi için evrene göndermeyi ilk adım olarak kabul edebiliriz. Özellikle evrensel enerji kavramının devreye girmesiyle bu yöntemle başlamanın dünyamızda uygulanma oranı gittikçe yükseliyor. Ancak bu güzel başlangıçlar maalesef hayal kırıklılarıyla sonuçlanıyor. Peki, yanlış nerede yapılıyor?

1: Doğru Hedef Belirleme

Birçok şeyi isteme hakkınız var ancak enerji kaynağınız sınırlı eğer bu sınırlı enerjinizi dağıtırsanız sonuç almanız mümkün değil. Bunun için mümkün olduğunca az hatta tek bir konuya odaklanmanız gerekiyor. Buna siz karar vereceksiniz çünkü neyi ne kadar çok istediğinizi siz biliyorsunuz. Kendinize içten ve samimi olarak şu soruyu yöneltin:

NEYİ EN ÇOK İSTİYORUM? BU İSTEĞİME ULAŞMAK İÇİN GEREKEN HER ŞEYDEN VAZGEÇEBİLİR MİYİM?

Yanıtınızda kendinize dürüst olun zira bu sizin hayatınız ve eğer olmazsanız kandıracağınız kişi sadece kendiniz olursunuz.

Hemen yazın: Yanıtınızı sürekli ulaşabileceğiniz bir yere, ister cep telefonunuza ya da kişisel bilgisayarınıza veya özel defterinize büyük harflerle yazın. Belirlediğiniz bu hedefi yazmanız görsel olarak algılayarak zihinsel olarak bağlanmanız için çok önem taşır. Ayrıca düşünceler uçuşur ama yazı kalıcıdır.

2: İyi Planlama

Şimdi kendinize şu soruyu yöneltin:

HEDEFİME NASIL ULAŞABİLİRİM?

Bu hedefinize bir hamlede ulaşamayacaksınız. Aşamalar olacak. Bu aşamaları belirleyin. Ve her aşamanın mutlaka bir bitiş tarihi olsun. Eğer tarih koymazsanız aşamalar birbirine kayar ve hedefinize ulaşmanız sizi vazgeçirecek kadar zorlaşır. Planınızda gerçekçi olun. Bu aşamaları hedefinizin olduğu yere kaydedin. İhmal etmeyin, kaydedin.

Gerçekçi bir plan yapın yapamayacağınız herhangi birşeye "yaparım" demeyin. Kendinize dürüst olun. Yapmış olmak için yapmayın. İyi düşünün ve iyi bir plan yapın. Acele etmeyin. Bu işe gereken zamanı harcayın.

3: Odaklanma ve Azimle Takip

Düğmeye bastınız. Harekete geçin. Aşamaların tamamlanma tarihlerini sıkı takip edin. Sizi rotanız dışına çıkaracak davetlerden, önerilerden, tekliflerden uzak durun. Bunları yapanlara kırmadan "hayır" deyin. Sizin bir hedefiniz var. Ona odaklanın. Odaklanmanızı güçlendirmek için gerektiğini hissettikçe hedefinize ulaştığınız o anı hayal edin. O anı yaşayın. Bu size büyük güç verecektir. Sonra azimle planınızı gerçekleştirmeyi sürdürün. Elinizde olmayan bir durum ortaya çıkarsa planı revize edin. Asla yenildiğinizi düşünmeyin. Vazgeçmeyin. Vazgeçtiğiniz anda yenilirsiniz.

Eğer net, samimi bir hedef koyar ve buna ulaşmak için enerjinizi sadece o hedef üzerine yoğunlaşırsanız göreceksiniz başta yolunuza çıkan engeller bir süre sonra şaşırtıcı bir şekilde azalarak kaybolacak, beklemediğiniz destekler, yönlendirmeler sizi hızlandıracak.

Bu şaşırtıcı olumlu gelişmeleri yorumlamayı size bırakıyor ve arzularınızın gerçekleşmesini diliyorum.

YORUMLAR
İlk yorumu sen yap !