Bilinçli Yöneticilik ve Liderlik (Yeni)
EĞİTİM

Bilinçli Yöneticilik ve Liderlik (Yeni)

Neden Bilinçli Yönetim ve Liderlik Eğitimi?

Günümüz koşullarında yöneticilerden yönettikleri takımların lideri olmaları beklenmektedir. Lider olmak, bir lider gibi düşünerek davranmayı gerektirir. Bir liderin eğer bilinç düzeyi yeterli değilse farkında olmadan hatalı davranışlar sergileyecektir. Bu hatalı davranışlar da onun lideri olduğu takımı önünde liderlik gücünü kaybetmesine yol açacaktır. Aynı zamanda enerjisini tüketerek özgüvenini düşürecek ve sonuç olarak takımıyla birlikte kendisinden beklenen hedeflere ulaşmakta yetersiz kalacaktır.

BİLİNÇLİ YÖNETİCİLİK VE LİDERLİK öznel bilimin ışığında bilimsel öneriler sunar. Bu öneriler insanbilim temelli olduğu için insan zihninin yapısını da dikkate alır. Böylelikle liderin zamanını ve enerjisini en etkin şekilde kullanmasını sağlar.

BİLİNÇLİ YÖNETİCİLİK VE LİDERLİK liderin özgüvenini artırır ve performansını yükseltir. Etkin gücü artan lider daha rahat ve özgüvenli davranır. Bu durum lideri olduğu takımı da rahatlatır ve takım bireylerinin kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Böylece lider takımıyla kurduğu ilişki sayesinde kendisinden beklenen hedeflere ulaşır.

Süre: 2 ya da 3 tam gün

Temel Başlıklar:

•    İnsan Zihninin Çalışma Sistemi
•    Zihni İkna Olmaya Yönlendiren Araçlar
•    Yöneticinin Görevleri ve Temel Becerileri
•    Yöneticilikten Liderliğe
•    Liderden Beklenen Davranışlar
•    Takımla İletişim ve Takım Motivasyonu
•    Performans Geliştirici Geri Bildirim ve Koçluk

Eğitim içeriğini eğitimi alacak şirketle görüşmelerimden sonra belirlemekteyim.EĞİTİM AKTİVİTELERİ
BU EĞİTİMİ BİREYSEL OLARAK DA ALABİLİRSİNİZ
ALİ KİRMAN İLE İLETİŞİME GEÇ
YORUMLAR
İlk yorumu sen yap !