EĞİTİM AKTİVİTELERİ

Grup Tartışma ve Prezantasyonları:

Katılımcılar gruplara ayrılır ve kendilerine yöneltilen soruları aralarında tartışırlar. Ortak görüşlerini belirleyerek diğer arkadaşlarına sunarlar(Bunu yaparken görsel yardımcılardan yararlanırlar.

Egzersizler:

Seminer süresince katılımcılardan herhangi bir konu hakkında kişisel olarak örnekler üretmeleri ya da küçük gruplara bölünerek kısa uygulamalar yapmaları istenir.

Yarışmalar ve Ödüllendirme:

Tüm seminer süresince her aktivite bir yarışma puanı olarak ele alınır ve böylece sürekli dinamizm ve mücadele atmosferi yaratılır. Seminer bitiminde törenle gruplar ödüllerini alırlar. Ödüllendirme başarı oranlarına göre tüm katılanları kapsar.

Bilgi yarışmaları TV' de düzenlenen Çarkıfelek türü yarışmalara benzer bir düzende yapılarak ilgi ve heyecan azamileştirilir.

Simüle Edilmiş Satış-Tanıtım Uygulamaları (Selling Role Plays):

Katılımcılar daha önceden (Yönetimle birlikte hazırlanmış) vakalar alarak gruplara ayrılırlar. Her grup üyesi kendi grup odasında bir ya da birkaç müşteri rolünü oynayan eğitmen ve/veya şirket yöneticisinin yönetiminde bu vakaları canlandırır. Her görüşme bitiminde bir tartışma ortamında değerlendirme yapılır. İstenirse video çekimi yapılarak çalışmalar kayda alınır.

Açık ve Kapalı Alanlarda Oynanan 'Eğitsel Aktiviteler':

İlgi, algılama, motivasyon düzeyini yükselten, dayanışma ve grup dinamizmini perçinleştiren bazı açık/kapalı alan eğitsel aktiviteler de eğitim programında yer alır. Bu oyunlarda gruplar aralarında yarışırken risk alma, dayanışma, liderlik, iletişim, planlama vb. gibi birçok konuda yaşayarak, uygulayarak öğrenme fırsatı bulurlar.
YORUMLAR
İlk yorumu sen yap !