Müzakere (Yeni)
EĞİTİM

Müzakere (Yeni)

Neden Müzakere Eğitimi?

Satış ve müzakere birbirinden ayrılamaz. Satış başladığında müzakere de başlamıştır. Müzakere yöntemlerine hâkim olmayan bir satış profesyoneli şirketine kazanç sağlayan kârlı satışlar yapamaz. Kârlı satışlar yapamayan bir şirket pazardaki yerini ve gücünü koruyamaz. Aynı şekilde bir satın alma sorumlusu da şirketi için kazançlı satın alımlar gerçekleştiremez.

Müzakere ortamına giren bir kişi bilinç düzeyi yeterli değilse farkında olmadan hatalı davranışlar sergileyecektir. Bunun sonucunda kullanacağı taktikler ve yöntemler onu sonuca götürmekte çok yetersiz kalacaktır. Bu durum da onun enerjini tüketerek motivasyonunu düşürecek ve sonuç olarak vereceği ödünlerle kârlı satışlar ya da satın alımlar gerçekleştiremeyecektir.

BİLİNÇLİ yapılan bir müzakere, kişinin motivasyonunu artıracağı gibi performansını da yükseltir. Müzakereye BİLİNÇLİ yaklaşım öznel bilimin ışığında öneriler sunar. Bu öneriler insanbilim temelli olduğu için insan zihninin yapısını da dikkate alır. Böylelikle kişinin enerjisini en etkin şekilde kullanmasını sağlar. Etkin gücü artan kişi müzakere ortamında daha rahat ve özgüvenli davranır. Bu durum da müşteriyi rahatlatır ve kendisini güvende hissetmesini sağlar. Yapılan kârlı satışlar ve satın alımlarla birlikte müşteriyle uzun süreli ve kalıcı bir ilişki kurulmasının kapılarını açar.

Süre: 2 Tam Gün

Temel Başlıklar:

•    İnsan Zihninin Çalışma Sistemi
•    Zihni İkna Olmaya Yönlendiren Araçlar
•    Müzakerede Karşı Tarafı Rahatlatarak Gerilimi Düşürmek
•    Temel Müzakere İlkelerinin Uygulanışı
•    Karşı Tarafın Söylemediklerini Anlamak
•    Müzakerede Ödün Verme ve Alma
•    Karşı Tarafın Taviz Kopartma Taktiklerini Etkisiz Kılmak

Eğitim içeriğini eğitimi alacak şirketin satış görüşmelerini gözlemledikten sonra belirlemekteyim.EĞİTİM AKTİVİTELERİ
BU EĞİTİMİ BİREYSEL OLARAK DA ALABİLİRSİNİZ
ALİ KİRMAN İLE İLETİŞİME GEÇ
YORUMLAR
İlk yorumu sen yap !