Referanslar Referanslar Referanslar Referanslar Referanslar Referanslar Referanslar Referanslar Referanslar Referanslar Referanslar Referanslar Referanslar Referanslar Referanslar Referanslar Referanslar Referanslar Referanslar Referanslar

EĞİTİMLER

Bilinçli Satış  Eğitimi
Bilinçli Satış Eğitimi
Bilinç düzeyi yeterli olmayan bir satış profesyoneli farkında olmadan satış yapmaya yönelecektir. Bunun sonucunda kullanacağı taktikler ve satış yöntemleri onu sonuca götürmekte çok yetersiz kılacaktır. Bu durum da satış profesyonelini yıpratacak, yoracak ve enerjisini tüketecektir.
Bilinçli Müzakere Eğitimi
Bilinçli Müzakere Eğitimi
Farklı gereksinimlerle hedeflerini belirleyen taraflar müzakere masasına oturduklarında bu hedeflerine ulaşabilmek için bir çaba içine girerler. Bu çabanın başarıyla sonuçlanması hedeflerine ne kadar yakın bir sonuçla masadan kalktıklarına bağlıdır. Bu sonuç tarafların müzakere ilke ve yöntemlerini iyi bilerek bunları bilinçli bir şekilde uygulayabilmesiyle gerçekleşebilir.
Bilinçli Yöneticilik ve Liderlik Eğitimi
Bilinçli Yöneticilik ve Liderlik Eğitimi
Günümüz koşullarında yöneticilerden yönettikleri takımların lideri olmaları beklenmektedir. Lider olmak, bir lider gibi düşünerek davranmayı gerektirir. Bir liderin eğer bilinç düzeyi yeterli değilse farkında olmadan hatalı davranışlar sergileyecektir. Bu hatalı davranışlar da onun lideri olduğu takımı önünde liderlik gücünü kaybetmesine yol açacaktır. Aynı zamanda enerjisini tüketerek özgüvenini düşürecek ve sonuç olarak takımıyla birlikte kendisinden beklenen hedeflere ulaşmakta yetersiz kalacaktır.
Toplulukları İkna Sanatı
Toplulukları İkna Sanatı
Bir grup insan önüne çıkarak bir konuşma ve sunum yapmak ve bu sunumla planlanan mesajları ve bilgileri sınırlı bir süre içinde dinleyicilere iletebilmek zor bir iştir. Konuşmacının bilinç düzeyi yeterli değilse, konuşma ve sunum tekniklerine ne kadar hâkim olursa olsun farkında olmadan hatalı davranışlar sergileyecektir. Bu da dinleyiciler önünde etkinliğini kaybetmesine yol açacaktır. Aynı zamanda enerjisini tüketerek özgüvenini düşürecek ve sonuç olarak bu konuşma ve sunumun hedefine ulaşmakta yetersiz kalacaktır.
Bilinçli İletişim ve Çatışma Yönetimi
Bilinçli İletişim ve Çatışma Yönetimi
Bilinçli Çatışma Yönetimi öznel bilim temelli bir eğitimdir.  Öznel bilim insanın bilimidir ve insan zihninin çalışma sistematiğini ele alır. İnsan zihninin çalışma sistematiğini bilerek eylemlerini gerçekleştiren bir kişi girdiği iletişim ortamlarında çatışma yaratmayarak enerjisini doğru ve en etkin şekilde kullanır. 
Bilinçli Hizmetle Müşteri Kazanma Eğitimi
Bilinçli Hizmetle Müşteri Kazanma Eğitimi
Bu eğitim insanbilim temelli olduğu için insan zihninin işleyiş mekanizmalarını dikkate alır. Böylelikle hizmet sunan ve yeni müşteri kazanımı hedefleyen hizmet profesyonellerinin davranışlarını farkındalıkla yapabilmelerini sağlar. Davranışlarını farkındalıkla yapan hizmet profesyonelleri zaman ve enerjilerini en etkin şekilde kullanır. Bu durum onların bireysel motivasyon ve iş verimliliklerine olumlu yansır. 
Yaşama Bağlanın
Yaşama Bağlanın
Bir insan yaptığı eylemleri neden yaptığının farkına vardığında yaşamında farkındalığa doğru bir adım atmış olur. Bu adım ona zannettiği kendini değil gerçek kendini bulma anlama ve kabul etme yolunu açar. Bu yola giren insan yaşamında karşılaştıklarını doğru yorumlamaya başlar ve akışa kendini uyumlar. Bu uyum çevresindeki iş ve özel yaşamına yansır ve aşama kaydederek huzur ve mutluluğa ulaşır. Artık yaşamıyla arasında bir bağ kurmuştur. 

KİTAPLARI

TÜM KİTAPLAR
Toplulukları İkna Sanatı
Toplulukları İkna Sanatı
Ali Kirman bu kitabında, yalnız iş dünyasındakilere değil, öğrencilere, öğretmenlere, eğitmenlere, eğitim görevlilerine, politikacılara ve bir grup insan önüne çıkarak konuşması gereken herkese, en çok gereksinim duyulan ve büyük farklılık yaratan, etkili konuşma tekniklerini sunuyor.
İNCELE
Satışı Cepheden Yönetmek
Satışı Cepheden Yönetmek
Ali Kirman’ın bu ikinci kitabının İlk basımı 2016’da yapılmıştır. Zengin içeriği ile bir yandan yöneticilik ve liderlik eğitimlerinin temel kitabı özelliğini taşırken yöneticiler tarafından bir referans kitabı olarak kabul görmüştür. Kitabın yeniden basımı ile ilgili çalışmalar sürmektedir.            
İNCELE
Bir Konuşma Yapar mısınız?
Bir Konuşma Yapar mısınız?
Ali Kirman’ın Mayıs 2012 yılında ilk basımı gerçekleşen üçüncü kitabıdır. Bu tarihten itibaren sunum becerileri eğitimleri veren eğitmenlerin yararlandığı ve eğitimlerine katılanlara önerdiği bir kitap olmuştur. Kitap isim değişikliği ile 2017 yılında Toplulukları İkna Sanatı olarak tekrar yayınlanmıştır.
İNCELE
Satışta Profesyonellik
Satışta Profesyonellik
İlk basımı 1997’de yapılan bu kitap satış profesyonelleri tarafından büyük ilgi görmüş ve defalarca basılmıştır. Aynı zamanda eğitmenlerin eğitim içeriklerini zenginleştirirken satış kitabı yazarlarına da ilham kaynağı olmuştur.
İNCELE

Ali Kirman'ınSON BLOG Yazıları

YAŞAM SANAL GERÇEKLİK OLABİLİR Mİ?
YAŞAM SANAL GERÇEKLİK OLABİLİR Mİ? Üzerinde yaşadığımız dünyamız SONSUZ ZEKÂ tarafından tasarlanmış bir SANAL GERÇEKLİK olabilir mi?

Gelecekte kendi tasarladığımız sanal dünyamız metaverse içinde yaşamayı mı planlanıyoruz?

Vikipedi’ye göre sanal gerçeklik...

DEVAMI
ZİHİNSEL PROGRAMLANMA
ZİHİNSEL PROGRAMLANMA Dünyaya gözlerimizi açtığımız andan başlayarak yaşamı deneyimlemeye başlarız. Muhteşem bir kayıt sistemine sahip olan zihnimiz çocukluk yaşlarımızdan başlayarak deneyimlediğimiz her şeyi kaydeder. İnsan zihninin çalışma sistematiği üzerine yapılan araştırmalar, zihnimizin her an dışarıdan yeni kayıtlar aldığını kanıtlıyor. Her yeni deneyim bir duygu ile tanımlanarak kayda alınıyor.


DEVAMI
TETİKLENME VE ÖFKE
TETİKLENME VE ÖFKE Bir haksızlığa uğramak, saygısız davranışla karşılaşmak, suçlanmak, hakkımızda dedikodu yapılması, dışlanmak, küçümsenmek, alaya alınmak, yüzümüze yalan söylenmesi, sevilmediğimizi, sömürüldüğümüzü fark etmemiz ve buna benzer olaylar, kendimizi başarısız, değersiz, yetersiz, çaresiz ve sonuç olarak güçsüz hissetmemize yol açarken bize bunu yaşatan kişilere de öfke duymamıza neden olur. Bu durumu tetiklenme olarak tanımlayabiliriz. Tetiklenme yaşam kayıtlarımızda yüklü olan duyguların tetiklenerek alevlenmesidir Bu alevlenme kendisini öfke olarak ortaya koyar. Derin zihinsel kayıtlarda biriken öfkeler her an tetiklenerek alevlenmeye hazır beklemektedir.

DEVAMI

HAKKINDA DİYORLAR Kİ

TÜM YORUMLAR
Bilal GÜL
Bilal GÜL İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü & Satış-Pazarlama İş Ortağı
Ali Kirman beyi yıllar önce kitaplarından tanıdım. Sonra, kendisiyle de bizzat tanışma olanağı bulduk ve önemli eğitimler yaptık. Tıpkı kitaplarında olduğu gibi, verdiği eğitimler için de aynı şeyleri söyleyebiliriz: Konulara hâkimiyeti, özgüveni, eğitim motivasyonu hep yüksektir. Devamını Oku
Tayfun Aydemir
Tayfun Aydemir Genel Müdür - Alfa Laval Makine Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
Satışa daha sistematik yaklaşarak önümüze bir ayna koyduk. Yeni yöntemler öğrenirken var olan alışkanlıklarımızı(Olumlu/olumsuz) gözden geçirme şansı bulduk. Devamını Oku
Osman Türüdü
Osman Türüdü Genel Müdür - Festo Sanayi ve Ticaret A.Ş
Ali Kirman Bey ile tanışmamız 20 yıl öncesine dayanmaktadır. Yıllardır farklı ortamlarda satış, satış yönetimi, güzel konuşma ve sunum alanlarında çalışmalarımızı beraber sürdürmekteyiz. Devamını Oku
Ercüment Yalçın
Ercüment Yalçın Genel Müdür - Wilo Pompa Sistemleri A.Ş
Biz Wilo olarak öğrenme sürecini sonu olmayan bir yolculuk olarak görüyoruz. Bu bakış açısıyla yaptığımız eğitim çalışmalarında, değerli eğitmen Ali Kirman'ın deneyimlerinden birkaç kez yararlanma fırsatı bulduk. Devamını Oku