EĞİTİM

WebinarWebinar Nedir?

Webinar İngilizce bir terimdir. Web Based Seminar kelimelerinin kısaltılmışıdır.

Webinar,
  • Web-internet üzerinden seminer,
  • Ağ üzerinden yapılan seminer,
  • İnternet üzerinden verilen ders veya seminer ya da atölye çalışması eğitimidir.
Son yıllarda bu sistem başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere tüm Dünyada hızla kullanılmaya başladı. Ülkemizde özellikle üniversiteler ve yüksek öğrenim kuruluşları bu konuda öncü durumunda.

Webinarın Avantajları Nedir?

Seminerin ya da toplantının yapılacağı yere gitmeniz gerekmez. İstediğiniz yerden, evinizden,işinizden bir kafe yada restorandan hatta ulaşım aracından katılabilirsiniz. Bu da size büyük zaman ve para tasarrufu sağlar.

Webinar canlı, sesli ve görüntülü interaktif iletişime olanak tanır. Webinar ortamında aynı gerçek seminer salonundaki gibi yazı panosu kullanılabilir, bir konu üzerinde tartışma yapılabilir, video gösterimi ve görselsunumlar izlenebilir.

Bir Webinara Nasıl Katılabilirsiniz? Webinarakişisel ya da dizüstü bilgisayarınızla, akıllı telefonunuz veya tabletinizle katılabilirsiniz. Bilgisayarınıza hiçbir yazılım indirmeniz ve kurmanız gerekmez. Zaten kurulu olan Adobe Flash Player programı yeterli olacaktır.Ancak düzgün ses iletişimi için bir kulaklık veya kulaklı mikrofon ve web kamerasına gerek duyacaksınız.

Bilgisayarınızın başına geçip web tarayıcınızı kullanarak size gönderilen link yoluyla online-çevrimiçi seminer odasına giriş yaparak webinara katılabilirsiniz.

WEBİNARLARIMDA GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE.

EĞİTİM AKTİVİTELERİ
BU EĞİTİMİ BİREYSEL OLARAK DA ALABİLİRSİNİZ ALİ KİRMAN İLE İLETİŞİME GEÇ
YORUMLAR
İlk yorumu sen yap !
BÜLTENLER
İYİ BİR KONUŞMACI OLMAK
İYİ BİR KONUŞMACI OLMAK HEMEN ÜYE OL
BAŞARI BÜLTENİ
BAŞARI BÜLTENİ HEMEN ÜYE OL
SATIŞTA BAŞARI TÜYOLARI
SATIŞTA BAŞARI TÜYOLARI HEMEN ÜYE OL